Polska remisuje z Francją

Polska remisuje z Francją na Euro 2024 w Niemczech. Niestety nie udało nam się awansować do kolejnej fazy mistrzostw Europy, ale ta drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i mam nadzieję, że to początek budowy „Naszej nowej młodej reprezentacji Polski”, której należy podziękować za niespodziankę jaką sprawili awansując z baraży na mistrzostwa Europy. Zobaczyliśmy zespół i patrzymy z nadzieją na ich kolejne mecze czekając na ich zwycięstwa.

Wynik dzisiejszego spotkania to nie tylko remis z wicemistrzami Świata, ale również duże oczekiwania ze strony kibiców polskiej drużyny czekających od wielu lat na sukces Naszej reprezentacji, gdyż tak grającą reprezentacje Polski chcieliśmy oglądać od pierwszego meczu tych mistrzostw. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie i co najważniejsze nie traciliśmy „głupio piłek” co pozwalało nam na tworzenie akcji ofensywnych. Naturalnie co warto zauważyć bohaterem tego spotkania był w pełni skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty bramkarz, który swoją postawą na pewno wywalczył ten remis i mam nadzieję, że zostanie na tej pozycji przez dłuższy czas zastępując „starszego kolegę” na jego dotychczasowej pozycji. Dodajmy tylko starszego kolegę bardzo lubianego w reprezentacji i pewnie w całej Polsce, ze względu na swój talent bramkarski, co ratowało narodową drużynę z wielu opresji. 

Jak każdy młody zespół musimy znaleźć lidera, który w sytuacjach kryzysowych będzie motywował zespół. Czy jest taki ktoś w tym zespole? Tego jeszcze nie widać, ale to nie znaczy, że go tam nie ma. Czasami talent ujawnia się wraz z potrzebą sytuacji. Dlatego uważam, że trener czasami musi odbyć męską rozmowę, podać rękę i podziękować za współpracę, gdyż jest to bardziej niż konieczne patrząc w jakim stylu gra Nasza młoda reprezentacja. W tej sytuacji jest tylko jedno wyjście: Drużyna musi stać się zespołem! Każdy zawodnik, który wchodzi do zespołu musi coś do niego wnosić, a gra w dobrym zespole to nie wszystko. Patrząc do tej pory na mecze mistrzostw Europy nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: Wygrywa zespół nie drużyna i to dzisiaj udowodniła Austria meczem z Holandią i swoją postawą na tych mistrzostwach, gdzie zajęła w grupie pierwsze miejsce. Dobre przygotowanie kondycyjne, mental, zgranie i walka na boisku tworzy zespół. Gole z 30 metrów to przeszłość. Piłka nożna przechodzi obecnie przemianę z gry radości do gry walki i kondycji co pokazała nie tylko Austria na boisku. Nie musisz mieć drogich zawodników jeśli masz zespół. To pokazała dzisiaj Polska remisując z Francją, która po tych mistrzostwach będzie musiała na nowo zacząć budowę swojego zespołu, gdyż albo władze Światowej piłki zaskoczą nas jeszcze jednym turniejem kwalifikacyjnym do kwalifikacji i dodadzą parę meczów w lidze by wzmocnić świadomość zawodników dając im więcej możliwości na „radość z grania” co poprawia znacząco kondycje finansową klubów lub Francja, jak po prostu już jest w punkcie, gdzie trzeba powiedzieć sobie uczciwie, co się widzi i co będzie za parę lat, gdyż kibice we Francji po ostatnich sukcesach są naprawdę wymagający i mają do tego powody. Jeśli piłka nożna pójdzie w kierunku im więcej meczy tym wrażenia lepsze to za parę lat kariera piłkarza będzie kończyła się w wieku 30 lat bo organizm więcej nie wytrzyma. Zawsze rozwiązaniem może być wprowadzenie dwóch reprezentacji narodowych lecz czy to rozwiązanie zadowoli kibiców tego nikt nie wie. Ale nie patrząc daleko taka sama sytuacja jest w holenderskiej drużynie, której gra nie napawa optymizmem, gdyż zaplecze oparte na jednym „super klubie” do tej pory dawało rezultaty. Więc teraz będzie nie małym wyzwaniem stworzenie zespołu, który wejdzie na poziom oczekiwany przez holenderskich kibiców, co jak pokazała historia wile razy się udało ale czy tym razem tak będzie to zależy tylko od trenera i zawodników. 

Na szczęście my jesteśmy już prawie na końcu drogi budowania „zespołu” nie drużyny. Do szczęścia potrzebujemy paru rozmów i podanie dłoni by ujawnił się naturalny lider tego zespołu, gdyż jak pisałem wcześniej my nie posiadamy rozgrywającego, który z 30 metrów wrzuca idealnie na głowę w pole karne. My gramy „Polski Football” czyli kondycja, siła, zgranie i podanie…….i GOL!

Wyniki spotkań w polskiej grupie

Grupa D Euro 2024

16 czerwca 15:00 Polska vs. Holandia 2:1 (Hamburg)

17 czerwca: Austria vs. Francja 0:1 (Düsseldorf)

21 czerwca 18:00 Polska vs. Austria 1:3 (Berlin)

21 czerwca: Holandia vs. Francja 0:0 (Lipsk)

25 czerwca: Holandia vs. Austria 2:3 (Berlin)

25 czerwca 18:00 Francja vs. Polska 1:1 (Dortmund)

Tabela grupa D (Polska)

Polska         1

Holandia     4

Austria        6

Francja        5

Blog

Blog nauka niderlandzkiego