LinkedIn
X

Książki do nauki języka niderlandzkiego

Książki do nauki języka niderlandzkiego. Rozpoczęcie przygody z nauką języka niderlandzkiego należy rozpocząć od książki Niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy. W tej książce zawarłem najważniejsze elementy podstaw nauki tego języka. Oprócz podstaw takich jak alfabet i nauka cyfr w książce możecie znaleźć potrzebne słownictwo, dialogi do pierwszej konwersacji i praktyczne zwroty w języku niderlandzkim. Po zakończeniu nauki Kroku 1 Podstawy będziecie na poziomie A1 języka niderlandzkiego jeśli opanujecie wiedzę zawartą w tej książce. Po opanowaniu i nauczeniu się tematów z książki Krok 1 Podstawy wykonacie następny Krok czyli nauczycie się gramatyki języka niderlandzkiego w czasie teraźniejszym i przyszłym. Nauczycie się jak budować zdania i tworzyć dialogi jak i również poćwiczycie wymowę i pisownię w tym języku. Nauczycie się pisać listy i tworzyć opowiadania w tych czasach. Ćwiczenia i kursy wideo do książek na pewno pomogą Wam w uzyskaniu tego celu. Jeśli natomiast już mówicie i znacie dużo słów w języku niderlandzkim to zacznijcie naukę gramatyki czasu przeszłego. Tutaj poznacie jak tworzyć zdania i opowiadania w czasie przeszłym. Pytać i odpowiadać na pytania. Czyli wszystko to, co jest Wam potrzebne do zdobycia poziomu języka niderlandzkiego na poziomie B2. Poziom B2 języka niderlandzkiego to najwyższy z możliwych poziomów językowych, który można uzyskać poprzez zdanie egzaminu narodowego NT2-2. Czy jest to trudne? Gramatyka języka niderlandzkiego na tym poziomie jest bardzo prosta lecz by zacząć mówić trzeba czegoś więcej niż tylko wiedzy gramatycznej języka niderlandzkiego o czym wiedzą wszyscy Ci, którzy mówią poprawnie w tym języku. Bardzo często słyszymy od Holendrów „On lub ona mówi dobrze w języku niderlandzkim” co w większości przypadków jest nie do końca prawdą z wielu powodów. Po pierwsze Holendrzy nie poprawiają osób, które mówią w tym języku nie poprawnie. Powód tego według nich jest prosty „Nie chcę Cię urazić” Drugi powód to brak wiedzy na temat gramatyki języka niderlandzkiego. Jest wiele zdań w języku niderlandzkim, które są nie logiczne i ciężko nam zrozumieć ich znaczenie. Wystarczy podać jeden prosty przykład jak przedrostki w języku niderlandzkim. Holenderscy koledzy wiedzą, że istnieją takie wyrazy jak „De” i „Het” ale nie wiedzą, skąd się znalazły te wyrazy w ich języku, nie mówiąc o wytłumaczeniu jak je zastosować w zdaniach. Każdy język ma „coś takiego” tylko, że ten język ma tego trochę więcej 😊 

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy

14 1
8 6

Książka niderlandzki w praktyce Krok 1 Podstawy autora Michała Kiliana to 97 stron gdzie znajdziecie wszystkie tematy potrzebne do nauki języka niderlandzkiego od podstaw. Książka została napisana w języku polskim i niderlandzkim i podzielona na siedem lekcji. Każda lekcja to nowy temat do nauki gdzie znajdziecie potrzebne słówka i wiedzę by opanować podstawy języka niderlandzkiego. Specjalnie przygotowane dialogi pomogą Wam w pierwszej komunikacji w języku niderlandzkim. Do każdej lekcji został stworzony kurs online gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów. Kursy możecie znaleźć na stronie internetowej Link do strony.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego autora Michał Kiliana to 86 stron, gdzie znajdziecie wszystkie tematy do nauki gramatyki języka niderlandzkiego czasu teraźniejszego i przyszłego. Książka została napisana w języku niderlandzkim i polskim i jest podzielona na trzynaście lekcji. Na każdej lekcji uczycie się krok po kroku jak od podstaw budować zdania w języku niderlandzkim. Poznajecie czasowniki i ich odmianę jak i również jak budować zdania za pomocą gramatycznych schematów. Gramatyczne schematy zostały stworzone do szybkiej i prostej nauki języka niderlandzkiego. Poznacie czasowniki czasu teraźniejszego i przyszłego. Dowiecie się jak budować zdania w czasie teraźniejszym z jednym czasownikiem, dwoma czasownikami, czasownikami rozdzielnie złożonymi i jak łączyć dwa lub więcej zdań. Poznacie również jak tworzyć czas przyszły w języku niderlandzkim i jak budować zdania. Cała nauka oparta jest na przykładach wiedzy praktycznej języka niderlandzkiego czyli wiedzy komunikacji w tym języku, a nie tylko definicji. Do każdej lekcji z książki stworzyłem kurs wideo, gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 2 Ćwiczenia autora Michała Kiliana to 141 stron gdzie znajdziecie ćwiczenia do książki Krok 2 Gramatyka czasu teraźniejszego i przyszłego. W ćwiczeniach znajduje się instrukcja jak rozwiązywać ćwiczenia i jak zbierać punkty za dobrze rozwiązane zadanie. W książce w praktyczny sposób będziecie mogli utrwalić materiał z lekcji. W ćwiczeniach znajduje się wiele dialogów i czasowników, których warto się nauczyć i stosować. Poćwiczycie budowę zdań w języku niderlandzkim czyli jak tworzyć zdania za pomocą gramatycznych schematów.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego autora Michała Kiliana to 106 stron, gdzie znajdziecie wszystkie tematy do nauki gramatyki czasu przeszłego języka niderlandzkiego. Książka została napisana w języku niderlandzkim i polskim i jest podzielona na dwanaście lekcji. Na każdej lekcji uczycie się jak od podstaw budować zdania w czasie przeszłym. Poznajecie czasowniki i ich odmianę jak i również jak budować zdania za pomocą gramatycznych schematów. Gramatyczne schematy zostały stworzone do szybkiej i prostej nauki języka niderlandzkiego. Poznacie czasowniki regularne i nieregularne czasu przeszłego. Dowiecie się jak budować zdania w czasie przeszłym dokonanym i niedokonanym z jednym lub dwoma czasownikami. Dowiecie się jak łączyć zdania by opowiadać o sytuacjach w czasie przeszłym. Cała nauka oparta jest na przykładach praktycznej, która działa w realnych sytuacjach. Do każdej lekcji został stworzony kurs wideo gdzie możecie uczyć się w domu sami na podstawie przygotowanych materiałów.

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Ćwiczenia

Książka Niderlandzki w praktyce Krok 3 Ćwiczenia autora Michała Kiliana to 151 stron, gdzie znajdziecie ćwiczenia do książki Niderlandzki w praktyce Krok 3 Gramatyka czasu przeszłego. W ćwiczeniach znajduje się instrukcja jak rozwiązywać ćwiczenia i jak zbierać punkty za dobrze rozwiązane zadanie. W książce w praktyczny sposób będziecie mogli utrwalić materiał z lekcji. W ćwiczeniach znajduje się wiele dialogów i czasowników, których warto się nauczyć i stosować. Poćwiczycie budowę zdań w języku niderlandzkim czyli jak tworzyć zdania za pomocą gramatycznych schematów. Nauczycie się jak napisać prosty list lub odpowiedzieć na wiadomość.

Blog