Jak uczyć się słówek niderlandzkich?

Jak uczyć się słówek holenderskich i od jakich słówek zacząć naukę?

Zaczynając naukę słówek w języku niderlandzkim zacznij od tych słówek, które potrzebujesz już dziś. Nie ucz się wszystkich słówek na pamięć gdyż i tak ich nie wykorzystasz w początkowej fazie nauki.

Możesz w głowie mieć tysiąc słówek ale jak nie będziesz umiał ich wykorzystać to nie będą Ci do niczego potrzebne. Dlatego zalecam na początek uczenia się słówek, które są nam potrzebne już dziś. To słówka, których na pewno się nauczymy i będziemy stosowali od razu nie czekając aż nadarzy się ta chwila kiedy będziemy mogli użyć jakieś słowo wyuczone trzy miesiące wcześniej.

www.naukaniderlandzkiego.pl

Od jakich słówek holenderskich zacząć naukę?

Zacznij od filmów na mojej stronie są na nich słówka do nauki wraz z wymową. Są to słówka które musisz znać i się ich nauczyć. Możesz uczyć się wszystkich słówek lecz jeśli uważasz, że jest ich za dużo to wybierz te które są Ci potrzebne na już.

Jak się uczyć słówek holenderskich?

To proste. Otwórz wideo i zacznij oglądać film. Na filmie pokazane są słówka i ich wymowa. Weź kartkę i długopis. Zapisz sobie słówka, które uważasz za najważniejsze z danego filmu. Podziel słówka na grupy. Pierwsza grupa to 5 najważniejszych słówek. Napisz je na małej kartce by zmieściła Ci się w dłoni. Utwórz drugą grupę pięciu słówek. Będą to słówka mniej ważne lecz Ci potrzebne. Kolejne grupy słówek tworzysz sam stosując zasadę pięć słówek i małej kartki mieszczącej się w dłoni. Możesz również po stworzeniu małej kartki z wyrazami okleić ją taśmą klejąca by była bardziej stabilna i by tusz się nie rozmazał po trzymaniu jej w ręce.

Gdy już utworzysz grupy słówek zaczynasz się ich uczyć. Bierzesz pierwszą kartkę (najważniejsze słówka) i  się ich uczysz. Kartkę zabierasz ze sobą wszędzie. Kartka jest mała i trzymasz ja w dłoni więc nikt jej nie widzi. Możesz ja również wsadzić do kiszeni i wyjmować jeśli na przykład pracujesz używając rak. Powtarzasz słówka codziennie aż się ich nauczysz. Kiedy opanujesz pierwszą kartkę bierzesz kolejna i się jej uczysz. Nie zapominaj, ze zawsze musisz po jakim czasie wrócić do pierwszej kartki by nauczone słowa Ci się utrwaliły.

Czy ta metoda nauki działa?

Tak ta metoda działa i polecam ją wszystkim zaczynającym naukę słówek gdyż kiedy mamy czas to się nie uczymy, a gdy mamy go mało to nasza nauka jest najbardziej efektywna. Więcej nauczymy się pracując i ucząc się słówek niż siedząc w domu przed książką. Dlaczego? Chodzi tu o koncentracje podczas nauki. Pracując czy sprzątając koncentrujemy się nad daną aktywnością. Jeśli jest to aktywność nie wymagająca zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa to możemy się spokojnie uczyć .

Najważniejsza zaleta

Możemy podczas nauki jeśli mamy taka możliwość tworzyć zdania i je testować w realnych sytuacjach na kolegach lub koleżankach lub sąsiadach. Czyli trzy w jednym. Uczymy się pracując i od razu sprawdzamy nabyta wiedzę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.